Dobór kolczyków do kształtu twarzy

Jakie kolczyki pasują najbardziej do Twojego kształtu twarzy? Podkreślą Twoją urodę i będą stanowić uzupełnienie codziennego stroju? Dobór kolczyków to nie tylko kwestia gustu czy kolorystyki dopasowanej do stroju – to również zwrócenie uwagi na to, jak będą układać się przy twarzy i czy optycznie ją poszerzą, wydłużą lub skrócą.

Twarz owalna

Najbardziej uniwersalna – również w doborze kolczyków. Do takiego kształtu pasuje w zasadzie każdy typ kolczyków. Niezależnie od długości, materiału z jakiego są wykonane czy kształtu. Za pomocą dłuższych kolczyków nieco ją wydłużysz, a kolczyki o geometrycznych figurach trójkątów, rombów czy kwadratów nadadzą jej nieco ostrzejszego charakteru.

Twarz okrągła

W kulturze słowiańskiej jedna z najbardziej popularnych. Taką twarz warto optycznie wydłużyć i efekt ten zapewnią nam kolczyki dłuższe, swobodnie spływające po szyi. Podobne wrażenie zapewnią również wszelkie geometryczne podłużne wzory (np. paski) oraz podłużne kolczyki. Osoby o okrągłej twarzy powinny zaś unikać kolczyków z owalnymi i kolistymi elementami – zarówno kształtów jak i koralików – kuleczek.

Twarz kwadratowa

Potrzebuje wydłużenia i złagodzenia ostrych kształtów. Zapewnią to kolczyki długie, wiszące. Szersze u góry i zwężające się ku dołowi. Przy takiej twarzy lepiej unikać kolczyków w formie takich figur geometrycznych jak romby, trójkąty (zwłaszcza odwrócone) oraz kwadraty i prostokąty.

Twarz podłużna

Najlepiej sprawdzą się tu szersze kolczyki, niezbyt długie. Koła oraz kwadratowe kształty kolczyków, z szerokimi poziomymi wzorami. Do tej twarzy idealnie pasują również kolczyki – koła.

Twarz trójkątna

Harmonii dodadzą jej kształty odwrotne do naturalnego kształtu twarzy – czyli szersze góra i węższe dołem. Sprawdzą się też kolczyki, które są nieco dłuższe – byle nie były dłuższe niż podbródek.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/dobor-kolczykow-ksztaltu-twarzy/