Biżuteria z topazami – co wybrać?

Więcej o topazach

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na Ziemi, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych kamieni, a jego właściwości od lat są doceniane przez jubilerów i ich klientów. Może mieć najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez złotników jest najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z owym metalem. Należy przy tym zaznaczyć, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są także modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz naszyjniki, ale złotnicy wykonują również innego typu ozdoby. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu 1000 PLN, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy nawet sześciokrotnie mniej.

Dość problemów z kupnem biżuterii z topazami

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać modele szczególnie odpowiadające danym gustom należy zatem wybrać się do kilku salonów – a to wymaga dużo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie prostsze, a poza tym korzystając z sieci mamy szansę także trafić na kolczyki i naszyjniki w niższych cenach.