Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Kup lampworki

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Kiedyś były produkowane samodzielnie – surowiec topiono za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś także możemy wykonać je samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których strojów najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania ognia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu wybranych form. Tasiemki stopionego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma otwór dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek czy wisiorków.

Przy jakich kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze wyglądały?

Kolorowe lampworki świetnie pasują do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz chętniej noszonymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą dobrze wyglądały wyłącznie przy takich ubraniach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]