Biżuteria z ametystami

Jeśli chcesz nabyć ametysty, powinieneś odwiedzić ten adres

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, np.: Japonii i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.