Stacja czołowa to system, który wykorzystywany jest do rozgałęzienia sygnału telewizji kablowej. To kluczowy element, który skupia rozmaite urządzenia służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie urządzenia tworzą razem sprawnie funkcjonującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach z reguły jest wykorzystywana.
Stacja czołowa – prawidłowa transmisja dźwięku i obrazu
Stacja czołowa używana jest w instalacjach do odbioru kablówki – np. w hotelach, motelach, szpitalach oraz przez operatorów telewizji kablowej. Transmituje ona sygnał do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową. Specjalistyczne oprogramowanie ułatwia jej sprawną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – na przykład DTV RR4 czy DTVD CI1.
Stacja czołowa – sprawny system antenowy
Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują zakłócenia w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania duże koszty. Wiele części składających się na stację czołową posiada także osobne sloty USB, które pozwalają na wprowadzenie własnego contentu. Komponenty można dowolnie mieszać, uzyskując kompleksowy system antenowy.
Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk
Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail:
[email protected]