Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Szukasz kabla koncentrycznego? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

W większości mieszkań znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć ciekawy dokument bądź dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest wykonanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znaleźć można na chwilę obecną przeróżne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne parametry. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne przodujących producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i naprawdę wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego wahania parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to kompozycja materiałów różnego rodzaju. Zazwyczaj rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej używane są materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]