Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Jeżeli potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących przygotowania instalacji teletechnicznych, zajrzyj tutaj

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to potężna infrastruktura w której zakres wchodzi wiele rozmaitych sprzętów – od najprostszych po zaawansowane technicznie. W naszym kraju funkcjonują profesjonalne podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi oferują i z urządzeń składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – węzły optyczne i wzmacniacze budynkowe

Instalacje teletechniczne to przyrządy jak m. in.: anteny naziemne, maszty antenowe, przedwzmacniacze tv, wzmacniacze kaskadowe, multiswitche końcowe. Na rynku znaleźć można także gniazda multimedialne, kable telekomunikacyjne, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i cyfrowe stacje czołowe. Sprzęty tego typu instalowane są na nieruchomościach, w hotelach i domach wielorodzinnych. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei m.in. projektowaniem instalacji i produkcją konkretnych komponentów. Instalacje teletechniczne wymagają najwyższej jakości komponentów i fachowej instalacji – stąd niezbędna jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – opieka techniczna

Konieczne jest też, by sieci kablowe były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakie powinny spełniać budynki i ich położenie. Dlatego potrzebna jest kompleksowa opieka specjalistycznych podmiotów, które zapewnią stosowne rozwiązania oraz zaoferują najlepsze urządzenia dostosowane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często wymagają też konserwacji, a zatem niezwykle istotna jest opieka producenta. Jej odbiorcami są najczęściej deweloperzy.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]