Do czego służy nadajnik optyczny?

Jeśli szukasz nadajnika optycznego, koniecznie sprawdź www.telmor.pl.

Ze względu na to, że niemal wszyscy używamy instalacji kablowych, powinny one obecnie być bardzo wydajne. Nie powinno więc zaskakiwać, że części wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne jest wykonanie w stu procentach niezawodnej sieci. Głównymi podzespołami są rzecz jasna przewody, ale – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych elementów prawidłowe funkcjonowanie sieci nie jest osiągalne. Takimi istotnymi częściami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera transmitowane następnie za pomocą światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej sieci optycznej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po źródle danych oraz koderze. Zaszyfrowane dane są tak transmitowane światłowodami, zaś następnie transformowane przez detektor, by trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niewielkim wypaczeniem danych i niezawodnością – dlatego prawie całkowicie zastąpił już inne technologie.

Niezawodne nadajniki optyczne

Aby instalacja była efektywna i niezawodna, do jej zamontowania powinniśmy zastosować tylko podzespoły wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję musi funkcjonować w każdych sytuacjach – z tego względu o tym, gdzie go kupić powinniśmy wiedzieć jeszcze w czasie planowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem instalacji zaleca się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku komplikacji podczas montażu – są w stanie zapewnić rzetelną pomoc podmiotom z całego kraju.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]