Powiedz o tym innym!

Patricia Briggs napisała już dziesięć tomów przygód Mercedes Thompson. Fabryka Słów na bieżąco wydaje kolejne z nich. Tym razem mamy dodatkowo możliwość spotkania samej autorki na konwencie fantastycznym Pyrkon.

Książki o Mercedes Thompson to bestsellerowa seria cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem gatunku – urban fantasy.

30740600 1755944617800490 2561057026868248576 n 1024x384 - [PREMIERA FABRYKA SŁÓW] Zamęt nocy - Patricia Briggs [PYRKON 2018]
Mat. Fabryki Słów premiera Zamęt Nocy Patricia Briggs

Pierwsza z serii książka „Zew Księżyca”  wydana w USA 2006 szybko zyskała sobie przychylność krytyków i pojawiła się na liście USA Today, drugi tom wszedł na listę bestsellerów New York Timesa, a trzeci trafił na sam jej szczyt. Fabryka Słów w 2008 roku wydała po raz pierwszy przygody sympatycznej mechanik, Mercedes Thompson, i od tej pory książki z tej serii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nakładem Fabryki ukazało się dotychczas siedem tomów przygód Mercy.

Mercedes Thompson to sympatyczna postać, której przygody czyta się z dawką różnych emocji. Czasem będzie to radość, czasem smutek. Innym razem będziemy wyraźnie rozżaleni jej decyzjami, by za chwilę docenić jej zdolność przewidywania konsekwencji. Choć polskie okładki nie przypadły mi do gustu, to treść, która jest zawarta w książce, bardzo. Jeśli czytaliście wcześniej serię o Anicie Blake, Laurell K. Hamilton, to Patricia Briggs z Mercy Thompson powinna trafić do was idealnie. Oczywiście świat przedstawiany znajduje się w Stanach Zjednoczonych, ale to nie przeszkadza wczuć się w klimat.

Dla kogo są przygody Mercedes Thompson?

  • dla amatorów urban fantasy, czyli fantastyki dziejącej się w realnych miastach zamiast fikcyjnych światach
  • dla fanów istot zmiennokształtnych
  • fani wampirów również poczują się tutaj jak w domu, bo krwiopijcy nie są tutaj ułożonymi i błyszczącymi istotami
  • dla każdego, kto lubi dobrze skonstruowaną fabułę z dobrym motywem przewodnim – tutaj jest nim Mercedes Thompson jako kojocica
  • dla czytelnika szukającego ciekawych bohaterów, zarówno męskich, jak i damskich

Link do wydarzenia na facebooku, żeby nie zapomnieć: tutaj

Data premiery: 18.05.2018 r.

Tutaj znajdziecie recenzję „Żaru mrozu”, siódmego tomu przygód Mercy Thompson.