Powiedz o tym innym!

Życie Violet Hayes nie jest usłane różami. Zaczynając od samotnego dzieciństwa, przez trudne dojrzewanie, kończąc na niepewnej dorosłości. Gdzieś wśród tych problemów pojawia się Luke, który wyciąga do niej pomocną dłoń. Sam pełen własnych kłopotów, postanawia odsunąć je na dalszy plan, aby nie martwić Violet. Ale czy da się zapomnieć o przeszłości?

niepewnosc violet i luka 820x312 - [PREMIERA ZYSK i S-KA] Niepewność Violet i Luke'a - Jessica Sorensen
Niepewność Violet i Luke’a Jessica Sorensen, mat. wydawnictwa Zysk i S-ka

Jessica Sorensen to amerykańska autorka powieści młodzieżowych, które zostały szeroko docenione w Stanach Zjednoczonych. Są napisane w bardziej amerykańskim niż europejskim stylu, więc nie ma tutaj nic dziwnego. My nie do końca umiemy odnaleźć się w tamtejszych realiach, nawet jeśli są tylko przedstawione na łamach książki. A i te romanse nie wydają się wystarczająco uniwersalne, aby nas porwać od razu. Nie znaczy to absolutnie, że powieści Jessici Sorensen nie przynoszą przyjemności z czytania.  Seria The Coincidence, z której pochodzą książki o romansie Violet i Luke’a, składa się także z innych bohaterów. Mamy Callie i Kaydena, którzy zasłużyli na osobny cykl oraz Seth i Greysona, którzy doczekali się na razie tylko jednego tomu.

Wcześniejsze książki autorki to przede wszystkim szeroko pojęte Young Adult. Przetłumaczone i wydane nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka to:

  • „Przypadki Callie i Kaydena”
  • „Ocalenie Callie i Kaydena”
  • „Niepewność Violet i Luke’a”
  • „Przeznaczenie Violet i Luke’a”
  • „Przyszłość Violet i Luke’a”

Recenzję „Ocalenia Callie i Kaydena” znajdziecie tutaj.